Wynajem długoterminowy samochodów – czym jest?

Wynajem długoterminowy może zostać porównany do abonamentu na samochód. Dzięki tej formie finansowania możesz korzystać z nowego auta bez obaw o dodatkowe koszty!

W praktyce interesuje Cię tylko miesięczna rata i paliwo. Dlaczego? Wszystkie koszty związane z przeglądami, ubezpieczeniami i zużyciem samochodu możesz mieć w jednej racie! Na koniec umowy nie martwisz się o to, co zrobisz z samochodem – oddajesz auto i wynajmujesz kolejne!

Co zrobić, aby wynająć samochód?

Wybierasz samochód
1. Wybierasz samochód

Z naszej oferty wybierz samochód, który Cię interesuje, a następnie wypełnij formularz kontaktowy. Nasz specjalista zadzwoni do Ciebie i przedstawi wszystkie informacje.

Składasz wniosek
2. Składasz wniosek

Przygotujemy dla Ciebie wniosek o wynajem długoterminowy samochodu. Będziemy do Twojej dyspozycji jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania.

Podpisujesz umowę
3. Podpisujesz umowę

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą, aby podpisać umowę wynajmu długoterminowego.

Odbierasz samochód 
4. Odbierasz samochód 

Gdy Twój samochód będzie gotowy do odbioru od razu Cię o tym poinformujemy.

Szerokości
5. Szerokości

Ciesz się swoim nowym autem, nie martwiąc się dodatkowymi kosztami.

Wynajem długoterminowy aut - co daje?

1
Ubezpieczenie i serwis w cenie

Nie martwisz się o ubezpieczenie i nie ryzykujesz utraty zniżek. Nie płacisz dodatkowo za serwis i wymianę części w aucie.

2
Dostajesz samochód zastępczy

W każdej nieprzewidzianej sytuacji otrzymasz samochód zastępczy, dzięki czemu unikniesz strat finansowych.

3
Płacisz stałą ratę

Cena wynajmu twojego samochodu jest gwarantowana umową, co pozwala przewidzieć koszty oraz planować budżet.

4
Nie martwisz się sprzedażą

Po okresie umowy samochód po prostu oddajesz. Nie musisz się zastanawiać jaka jest jego wartość rynkowa i w jaki sposób sprzedać auto.

Dlaczego lepiej mieć samochód w wynajmie długoterminowym niż NA WŁASNOŚĆ?

Przeglądy w pakiecie
Przeglądy w pakiecie
Nie tracisz czasu na transkcję
Nie tracisz czasu na transkcję
Zakup opon w pakiecie
Zakup opon w pakiecie
Nie musisz martwić się spadkiem wartości auta
Nie musisz martwić się spadkiem wartości auta
Likwidacja szkód w pakiecie
Likwidacja szkód w pakiecie
Naprawy w pakiecie
Naprawy w pakiecie
Zapewniamy ubezpieczenie komunikacyjne
Zapewniamy ubezpieczenie komunikacyjne
Wszystko w jednej racie i pod jednym numerem telefonu!
Wszystko w jednej racie i pod jednym numerem telefonu!

Wynajem długoterminowy samochodów: najczęściej zadawane pytania

  • Kto może wynająć samochód?

    Z oferty wynajmu długoterminowego mogą skorzystać przedsiębiorcy, niezależnie od formy i okresu prowadzonej działalności oraz konsumenci (osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej).

  • Jaki samochód mogę wynająć?

    Przedmiotem wynajmu mogą być samochody osobowe i użytkowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony oraz pojazdy demonstracyjne.

  • Co oznacza limit kilometrów?

    Decydując się na usługę wynajmu długoterminowego, w celu wyliczenia kosztów rat, konieczne jest określenie ilości pokonywanych rocznie kilometrów. Maksymalny limit na całą umowę może wynieść 200 000 km. Im mniejszy deklarowany roczny przebieg, tym niższa rata. Wynika to z faktu szacowanego zużycia pojazdu.

Masz więcej pytań?

WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY SAMOCHODÓW – MAŁA RATA DUŻE KORZYŚCI


Czy możliwe jest użytkowanie przedmiotu za niewielką (w stosunku do jego wartości) opłatą, nie martwienie się o koszty eksploatacyjne, a dodatkowo możliwość jego wymiany na nowy model bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów i z ratą czasem niemal dwukrotnie niższą niż w analogicznym przypadku kredytu czy leasingu? Okazuje się, że tak! Takie możliwości daje nam wynajem długoterminowy samochodów.


WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY SAMOCHODÓW – HISTORIA I PRZYSZŁOŚĆ


Choć w Polsce długoterminowy wynajem aut pojawił się w latach 90. XX wieku, na Zachodzie Europy ten model finansowania znany jest już od ponad 50 lat. W niektórych krajach stanowi on nawet 70 – 80 % całego rynku samochodów służbowych. Także u nas dynamika wzrostu, przyrost rzędu kilkunastu % w skali roku, pokazuje, że za jakiś czas także Polska zrówna się w tych liczbach z Europą Zachodnią. Co więcej, ta forma finansowania, która początkowo kojarzyła się z zakupem samochodów/ flot przez duże korporacje, od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej popularna także w sektorze Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a także Mikro firm. W związku z pandemią Covid -19 rynek długoterminowego wynajmu aut z oczywistych względów wyhamował, jednak w pierwszym półroczu 2020 roku i tak odnotował wzrost sprzedaży na poziomie 3,7 %. W porównaniu z danymi z poprzednich lat, w których wzrost ten był dwucyfrowy, obecny może wydawać się niski, jednak na tle całej branży motoryzacyjnej pokazuje, że rynek długoterminowego wynajmu samochodów – zwłaszcza służbowych – ma już swoją mocną i ugruntowaną pozycję w naszym kraju. Na taki obraz składają się nie tylko korzyści finansowe oraz podatkowe, które pokazują przewagę w wynajmie długoterminowym samochodów nad innymi formami zakupu aut. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj: https://aureuswynajem.pl/blog/wynajem-ponad-2-razy-tanszy-od-leasingu Bardzo ważnym atutem, który powinien być brany pod uwagę gdy decydujemy się na skorzystanie z wynajmu długoterminowego auta jest także oszczędność czasu i niemal całkowite zdjęcie z właściciela firmy i jego pracowników odpowiedzialności za bieżącą obsługę samochodów służbowych. Koszty takiej obsługi zawarte są w stałych, comiesięcznych ratach. Warto jednocześnie podkreślić, że taka dodatkowa opieka nie przekłada się na wyższe raty. Wręcz przeciwnie, bywa ona nawet o kilkanaście procent niższa niż wtedy, gdybyśmy zdecydowali się na tradycyjny kredyt lub leasing. Jeśli dołożymy do tego jeszcze inne korzyści, takie jak np. korzystanie ze zniżek firmy wynajmu długoterminowego na zakup opon czy części zamiennych, dopełnimy obraz kompleksowej i niezwykle atrakcyjnej finansowo oferty dla osób chcących skorzystać z wynajmu długoterminowego samochodu. Warto także podkreślić, że z trakcyjnego wynajmu długoterminowego aut mogą skorzystać nie tylko przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, ale także osoby fizyczne, które działalności gospodarczej nie prowadzą.


WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH


Wyżej wymienione atuty dotyczą nie tylko wynajmu samochodów osobowych – także samochody dostawcze mogą być finansowane w ramach wynajmu długoterminowego. W takim przypadku bardzo ważny jest wybór odpowiedniego modelu samochodu. Inny będzie potrzebny gdy prowadzimy firmę zajmującą się przewozem osób, inny jeśli nasza działalność związana jest z przeprowadzkami. Obecnie bardzo ważna jest także elastyczność przedsiębiorstwa i szybkie dostosowywanie się do wymagań rynku i aktualnie panującej koniunktury. Może zdarzyć się tak, że będziemy chcieli zmienić branżę i samochód, który kupiliśmy np. na kredyt lub wzięliśmy w leasing, przestanie spełniać nasze oczekiwania jeszcze przed spłatą wszystkich rat. Wynajem długoterminowy samochodów dostawczych daje nam tę przewagę, że auto możemy zamienić na inne w każdym momencie. Daje nam to dużą przewagę nad konkurencją, która swoje samochody dostawcze finansuje poprzez kredy czy leasing. Po prostu jesteśmy w stanie szybciej reagować na potrzeby rynku, nie ryzykując przy tym utratą płynności finansowej. Samochód, który możemy wziąć w wynajem długoterminowy to każde auto – osobowe i użytkowe, którego masa całkowita nie przekracza 3,5 tony oraz pojazdy demonstracyjne. Długoterminowe wynajęcie samochodu dostawczego jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców również dlatego, że wynajem długoterminowy aut ma mniejszy wpływ na zdolność kredytową firmy niż tradycyjne metody finansowania. Jest to niezwykle istotne w sytuacji, w której chcielibyśmy lokować kapitał w rozwój swojej firmy, a jedyną ku temu możliwością będzie kredytowanie tej inwestycji. Długoterminowego wynajmu samochodów dostawczych można wpisać w koszty uzyskania przychodu, co z kolei przekłada się na płacenie niższego podatku dochodowego. A jeśli już jesteśmy przy podatkach, to warto zaznaczyć, że możesz zmniejszyć także wysokość płaconego przez siebie podatku VAT, ponieważ wynajem długoterminowy daje nam możliwość odliczenia VAT.
Kluczowym aspektem jest także wybór firmy, z którą zdecydujesz się współpracować w zakresie wynajmu długoterminowego aut. Za firmą Aureus stoi 12-letnie doświadczenie w branży finansowej, ale także 15 000 klientów, z którymi współpracowaliśmy na przestrzeni tych kilkunastu lat. Wielu naszych ekspertów jest z nami związana niemal od początku naszej działalności. Dzięki temu masz gwarancję, ze zaopiekują się Tobą najlepsi fachowcy w branży.